Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC’ye 4G geliyor
21 Ocak 2015 Çarşamba Saat 06:46

KKTC’ye 4G geliyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, KKTC’de 4 G hizmeti verilebilmesi için öncelikle Telekomünikasyon Dairesi’ndeki engellerin kaldırılması gerektiğini belirtti.

Taçoy,  4G hizmeti vermek için çalışmalar yürüten Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.


Kuzey Kıbrıs Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Koç görüşmede, 4G’yi dünyada ilk olarak Kuzey Kıbrıs’ta uygulamaya koymak istediklerini belirtti ve hükümetten “önlerinin açılmasını” istedi.


Koç, yenilenebilir enerji alanında Kuzey Kıbrıs’a yaklaşık 10 milyon Dolar tutarında yatırım yapmak istediklerini ancak yasal düzenleme gerektiğini ifade etti.


TAÇOY


Taçoy ise, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in hem KKTC’nin gelişmesine hem de Kıbrıs Türk halkına fayda getiren önemli yatırımları olduğunu, 4G’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getirilmesinin en büyük arzusu olduğunu söyledi.


Taçoy, “4G’nin gelmesi için tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Çok yakında ihale aşamasına gelmiş olacağız. Bunun için öncelikle Telekomünikasyon Dairesi’ndeki engelleri ortak hareketle kaldırmamız gerekiyor.  Bununla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.


Taçoy, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yaklaşık 350 verici istasyonu bulunduğunu ve bunlara tek tek solar enerji verilmesi yerine bir arada toplanması önerisinde de bulundu.

Bu haber toplam 13146 defa okunmuştur
KKTC’ye 4G geliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans