Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google Glass hacklenirse hayatınız kararabilir
28 Haziran 2014 Cumartesi Saat 07:39

Google Glass hacklenirse hayatınız kararabilir

Bilgisayar, akıllı telefon ve hatta akıllı televizyonun hacklenmesinden korkarken Googleın akıllı gözlüğü hacklendiğinde başımıza neler gelebileceğini biliyor musunuz? İşte korkunç senaryo...

Siber saldırıların gün geçtikçe mobil platformlara kaydığı günümüzde cihazlar akıllandıkça, hacker'lar da bu cihazlara yönelik saldırı metodu geliştirmeye başladı. Akıllı telefonlara girerek kullanıcıların telefon rehberi, SMS ve fotoğraflarına ulaşmayı başaran hacker'lar, iş televizyonlara geldiğinde de geri durmuyor. Her ne kadar televizyonlar henüz hacker'lar için çok popüler bir hedef olmasa da, akıllı televizyonların satışı yaygınlaştığında hacker'ların bu cihazlara da el atacağı ve kullanıcıların televizyonlarında ne varsa ele geçirebileceği çok düşük bir ihtimal değil.YA GOOGLE GLASS HACK'LENİRSE...

Google'ın akıllı gözlüğü henüz çok az kişide var; 1500 dolardan kullanıcılara satılan cihazın hack'lenmesi ise bugüne dek pek tartışma konusu da olmadı; zira cihaz henüz yaygınlık kazanmaktan oldukça uzak. Peki ama ilerleyen yıllarda milyonlarca insanın kullanmaya başlayacağı bu gözlükler ne kadar güvenilir? Hack'lenirse neler olabilir?

Hollanda'da basılan Volkskrant isimli gazetenin haberine göre Google Glass'ın hack'lenmesi hiç de zor değil. Glass'ın açıkta bir yerde unutulması ve bir işgüzarın USB hafıza ile Glass'a ilgili kodu dahil etmesiyle cihazın hack'lenmesi mümkün. Bunun dışında WiFi üzerinden dahi gözlüklerin hack'lenebileceğine dikkat çeken güvenlik uzmanları, Google Glass'ın hack'lenmesiyle kullanıcıların gördükleri her şeyin fotoğrafını hacker'ların çekebileceğini ve bu görüntüleri internet üzerinden kendi sunucularına aktarabileceğini söyledi. Kullanıcılar gözlükleriyle etrafta dolaşırken, görüntü almadıklarını sanarken dahi, hacker'lar gözlükle fotoğraf çekip istedikleri görüntüleri, kullanıcıların bilgisi olmadan alabiliyor.

Google sözcüleri ise Glass hakkında güvenlik konusunda daha önce yaptığı açıklamalarda kullanıcılardan aldıkları geri bildirime göre cihazın güvenirliğini test ettiğini ve iyileştirmeler yaptığını kaydetmişti.

Bu haber toplam 13088 defa okunmuştur
Google Glass hacklenirse hayatınız kararabilir Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans